Mūsų mylimas
darželis!
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS „RŪŠIUOJU ATLIEKAS – SAUGAU GAMTĄ“

Lapkričio mėnesį lopšelyje-darželyje sėkmingai baigtas įgyvendinti aplinkosauginio  švietimo ir ugdymo projektas „Rūšiuoju atliekas – saugau gamtą“, kurį finansavo Šiaulių rajono savivaldybės administracija. Projektas pradėtas vykdyti balandžio mėnesį. Projekto tikslas – ugdyti vaikų ekologinį sąmoningumą, mokant juos teisingai rūšiuoti atliekas, saugoti gamtą ir domėtis gamtosauginėmis problemomis. Siekiant įgyvendinti projekto tikslą organizuotos įvairios patirtinės veiklos ugdytiniams. Formuojant vaikų ekologinį sąmoningumą, mokant juos teisingai rūšiuoti atliekas, saugoti gamtą organizuoti pokalbiai-pamokėlės apie popieriaus, plastmasės, stiklo suirimo laiką žemėje, apie medžių išsaugojimą ir makulatūros rinkimą, apie rūšiavimo naudą ir apie rūšiavimo įpročius šeimoje ir darželyje. Organizuota patraukli vaikams STEAM veikla ,,Kaip rūšiuoti atliekas“, kurios metu ugdytiniai atliko praktines veiklas, diskutavo, samprotavo apie tai, kodėl svarbu rūšiuoti atliekas, kur jas galima panaudoti. Akcijos ,,Gėlytę pasodink ir šiukšles susirink“ metu lopšelio-darželio ugdytiniai drauge su darbuotojais tvarkė lopšelio-darželio aplinką, puošė ją ugdytinių tėvų ir darbuotojų augintomis gėlėmis. Vyresniojo amžiaus ugdytiniai savo žinias pasitikrino viktorinoje ,,Mokomės rūšiuoti“. Siekiant įtraukti šeimos narius į aplinkosauginę veiklą, kvietėme dalyvauti kūrybinių darbų iš antrinių žaliavų parodoje ,,Sugalvok ir panaudok“. Nereikalingos ir nenaudojamos antrinės žaliavos atgimė nuostabiai kūriniais, kuriuos galima ir vėl naudoti savo buityje ar gyvenime. Už projektui skirtas lėšas įsigyti 2 vnt. lauko šiukšlių dėžių ir 3 rinkiniai šiukšlių dėžių vidaus naudojimui. Džiaugiamės, kad laukiami rezultatai buvo pilnai įgyvendinti.