Mūsų mylimas
darželis!
darželis!
Socialinis emocinis ugdymas
Lopšelyje-darželyje į vaikų ugdymo procesą integruojama socialinio emocinio ugdymo programa „Kimochis“.
Japonų kalba „kimochi“ reiškia jausmą. Taip pavadinta ugdymo programa – tai smagios, įtraukiančios, inovatyvios pamokėlės ir veiklos, kurios vaikams padeda įgyti pasitikėjimo savimi ir išmoko orientuotis sudėtingose socialinėse bei emocinėse situacijose.
Kimoči žaislai yra tarsi tiltas tarp suaugusiųjų, vaikų ir net mokytojų. Kimočis yra tarpininkas, kuris padeda vaikams išreikšti save, užbėgant už akių nemaloniai emocinei situacijai.
Kimočiai – nuotaikingi personažai su minkštomis jausmų pagalvėlėmis, kurie išmokys vaikus suprasti bei valdyti savo emocijas.
Kiekvienam yra svarbu suprasti ir apibūdinti ką jaučia – tokiu būdu bus išvengta nesusikalbėjimo. Kuo vyresni esame, tuo rečiau reiškiame emocijas, daugelį jų esame linkę laikyti savyje.
Šie žaislai ne tik vaikus moko atpažinti emocijas, bet ir suaugusiesiems primena kaip svarbu išreikšti arba įvardyti patiriamas emocijas.
Programos filosofija yra paremta penkiais pagrindiniais principais: kiekvienas vaikas gali išmokti būti PAGARBUS, ATSPARUS, ATJAUČIANTIS, MALONUS IR DRĄSUS.
Būtina sąlyga socialiniam emociniam vystymuisi yra visus įtraukiantis ugdymas – įtraukiant visus vaikus nekreipiant dėmesio į jų skirtumus.
- Jaukūs ir švelnūs žaisliukai padeda vaikams kalbėtis apie jausmus, kurie kartais būna labai painūs…
- Ši programa padeda vaikams šiuose jausmuose susigaudyti ir suprasti ne tik tai, ką vaikas jaučia šią akimirką, bet ir moko savikontrolės, tinkamai parinkti balso toną, žodžius, kūno kalbą.
- Vaikai, susipažinę su kimočiukais gebės įvardinti jausmų pavadinimus, mokysis juos valdyti, kalbėtis, išmoks didžiuotis savimi.
- Taip vaikai ugdysis emociškai – formuosis jų socialinis ir emocinis raštingumas!