Mūsų mylimas
darželis!
darželis!
Naujienos
Lopšelio-darželio darbuotojai – sportinės pramogos dalyviai!
Balandžio 6 d. lopšelyje-darželyje prasidėjo „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2018“ renginiai. Pirmieji sveikatą stiprino įstaigos darbuotojai, susibūrę į komandas ir aktyviai dalyvavę sportinėje pramogoje, kurią organizavo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Gintarė. Energingai, jausmingai ir ritmiškai apšilę Zumbos šokio ritmu, darbuotojai dalyvavo įvairiose ištvermės, sumanumo ir aktyvumo reikalaujančiose estafetėse. Organizuotame šaškių turnyre vieni kitus stebino puikia žaidimo technika, o stalo žaidime „Domino“ kauliukų grandinę sekėsi sklandžiai dėlioti sumaniausiems žaidėjams. Rungtyniauta žaidžiant stalo tenisą, rankos ir akies taiklumas išbandytas strėlių taikymu į smiginį, reakcija patikrinta žaidimuose su sportinėmis lazdomis. Besivaržydami lankų sukimo rungtyse, darbuotojai vieni kitus stebino išradingumu, dėl kurio netrūko juoko ir gerų emocijų. Koks sveikatą stiprinantis lopšelis-darželis be sveikų, emocingų, žvalių, draugiškų ir linksmų darbuotojų!
Vyresnioji priešmokyklinio ugdymo pedagogė Gintarė Tautkienė
VAIKŲ VELYKĖLĖS „RIDU RIDU RIDUOLĖLI“
Kovo 30 d. visi lopšelio-darželio ugdytiniai sugužėjo į vaikų velykėlių rytmetį „Ridu ridu riduolėli“. Su personažais – Velykų bobute, kiškiu bei šarka marginti kiaušiniai, prisiminti velykiniai simboliai, papročiai, žaisti smagūs žaidimai, dainuotos linksmos velykinės dainelės, spėliotos mįslės, dėliotos dėlionės, vyresnieji vaikai surinko „išsibarsčiusias“ raideles iš žodžių, vieni su kitais varžėsi estafetinėse rungtyse, susiburdami į komandas atliko smagias ir sumanumo reikalaujančias užduotis. Sudalyvavus margučių ridenimo varžybose bei pozavus velykinėje fotosesijoje su draugais, Velykų bobutė visus apdovanojo lauktuvėmis iš savo trobelės. Darželinukai žino, jog jeigu gražiausią pavasario atgimimo šventę sutiksi linksmas, puikiai nusiteikęs – tuomet seksis visus metus! Smagios vaikų emocijos, juokas ir aktyvus dalyvavimas pramogoje patvirtina – laukia sėkmingi metai!
Vyresnioji priešmokyklinio ugdymo pedagogė Gintarė Tautkienė
Vandens diena
Kovo 22 d. aktyviai prisijungta prie „Sveikatiados“ projekto ir įvairiomis veiklomis paminėta Pasaulinė vandens diena. Vyresnieji „purieniukai“, pasinaudoję informacinėmis technologijomis ir pasižiūrėję mokomųjų filmukų apie vandens savybes, taršą, tausojimą, išsiaiškino ir sužinojo, kiek procentų vandens sudaro žemę, kodėl jo reikia kiekvienai gyvybei ir kiek stiklinių turi išgerti kasdien žmogus, kad būtų sveikas ir stiprus. Atlikti bandymai ir eksperimentai: „auginti“ vandens kamuoliukai, pūsti spalvoti pačių pasigaminti burbulai, pagal vaikų atitinkamas nuotaikas pildytos „linksmo“ ir „liūdno“ vandens talpos, kurti įvairūs, spalvoti ornamentai ant šviesos stalo, stebėta, kas skęsta, kas plūduriuoja vandenyje, aiškintasi, kuo skiriasi sūraus ir paprasto vandens savybės, tyrinėti skambančių spalvoto vandens stiklinių garsai, rankos miklumas stebėtas nešiojant šaukštus, pripildytus vandens. Padarytos išvados, sužinota daug įdomios ir naudingos informacijos, kuria vaikai dalijosi net tik vieni su kitais, bet ir informavo savo šeimos narius apie vandens svarbą kiekvienam!
Vyresnioji priešmokyklinio ugdymo pedagogė Gintarė Tautkienė
Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018
Kovo 19-23 d. vaikai ir pedagogai aktyviai įsitraukė į „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ 2018“. Visą savaitę grupėse buvo žaidžiami žaidimai apie draugystę, vyko pokalbiai-diskusijos. Patys mažiausieji žiūrėjo animacinius filmukus, iš delniukų kūrė „Draugystės žiedą“. „Drugelių“ grupės vaikai šoko „Draugystės ratelį“. „Ramuniukų“ grupės ugdytiniai kūrė „staigmenas“ draugui pradžiuginti, gamino nuotaikas atspindintį vandenį, žaidė žaidimą „Kas aš esu“. „Zuikučių“ grupės mažieji piešė savo draugą, grupėje „augino“ draugystės žiedus, dovanojo draugams pagamintas širdeles. Patys vyriausieji „Pelėdžiukai“ sukūrė plakatą „Bendraujame, draugaujame, gerbiame“, atliko pratimus „Stebėtoja musė“, „Musė pastebėjo patyčias“, pildė „Vaikų linijos“ lankstuką – sukūrė „Pasitikėjimo rankytes“. Ant šviesos stalo inscenizavo istorijas „Jeigu draugui padėsi-visada jį turėsi“, „Visi kartu-gyventi smagu“, „Nesityčiok iš kitų ir gyventi bus smagu“, žaidė žaidimą „Nuotaikų karuselė“ ir dalyvavo fotosesijoje „Aš ir geriausias mano draugas“, „Pelėdžiukų“ ratelis“. Draugystė, gerumas, šiluma – telydi mus visada!
Auklėtoja Vitalija Norkienė
Konkursas „Tu pati gražiausia, mano Lietuva“
Vasario 23 d. „Drugelių“ grupės ugdytinė Akvilė Jurevičiūtė dalyvavo Šiaulių regiono ikimokyklinio amžiaus vaikų eilėraščių deklamavimo konkurse „Tu pati gražiausia, mano Lietuva“, kuris vyko Šiaulių r. Kuršėnų lopšelyje-darželyje „Buratinas“. Mergaitė deklamavo T. Lorenčienės eilėraštį „Ieškau Tėviškės“ (ruošė auklėtoja Ingrida Taraškė). Akvilė pelnė žiuri simpatijų prizą.
Metų laikai pietų lėkštėje
Vasario mėnesį lopšelio-darželio vaikai aktyviai įsitraukė į ilgalaikės sveikos gyvensenos ugdymo programos ,,Sveikatiada“ konkursą ,,Metų laikai pietų lėkštėje”. Ir didžiausi, ir mažiausi projekto dalyviai kirpo, klijavo, piešė savo sveikatai palankiausias pietų lėkšteles, kuriose atsispindi metų laikų spalvos. Šaunūs darbeliai, kūrybingi vaikai!
Mes labai mylim Lietuvą!
Vasario 15 d. ryte, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, vaikai ir darbuotojai paminėjo Lietuvos šimtąjį gimtadienį. Šventinį rytmetį pradėję valstybės himno sugiedojimu, vaikai deklamavo gražiausias eiles gimtinei, tėvynei, dainose didžiavosi gimtuoju kraštu bei grožiu, linksmais ir „trispalviais“ šokiais sveikino Lietuvą. Šventės vedančioji, priešmokyklinukė Luknė, kartu su priešmokyklinio ugdymo pedagoge Gintare bei meninio ugdymo mokytoja Vida šimtmečio vaikams bei darbuotojams pasakojo apie Lietuvą, priminė jos simbolius, spalvas, tarmiškumą, pasinaudojus informacinėmis technologijomis – gėrėtasi gražiausiais Lietuvos vaizdais. Šventėje mergaitės pasipuošė labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ projekto „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio dovanos Lietuvos darželiams“ organizatorių dovanotais vieno garsiausių Lietuvos dizainerių Juozo Statkevičiaus sukurtais tautiniais kostiumais. Rytmečio dalyviai pasidžiaugė vaikų ir tėvelių kūrybinių darbų parodos „Tėvynės grožis pro šimtmečio akinius“ eksponatais. Purieniukai Lietuvą pasveikino šventiniu pasirodymu ir Gruzdžių kultūros centro salėje vykusiame koncerte „Nešu gimtinei puokštę“. Kiekvienas „Purienos“ šimtmečio dalyvis iš širdies kartoja Marijono Mikutavičiaus dainos žodžius: „Aš labai myliu Lietuvą, o ar mylit ją jūs?“
Vyresnioji priešmokyklinio ugdymo pedagogė Gintarė Tautkienė
„Šoksim, trypsim – žiemą varysim“
Vasario 13 d. lopšelio-darželio kieme vyko džiugi ir žaisminga šventė „Šoksim, trypsim – žiemą varysim“. Vaikai su auklėtojomis ir tėveliais ruošėsi šiai šventei: darė kaukes, mokėsi Užgavėnėms skirtų dainelių, žaidimų, šūkavimų. Užgavėnių personažai linksmai sukosi rateliuose, prašė blynų dainuodami „Mes žydukai Lietuvos, norim blynų ir kavos“. Po Kanapinio ir Lašininio (Gruzdžių krašto bendruomenės nariai) dvikovos kieme tapo aišku, kad žiema greitai užleis vietą pavasariui. Šventės pabaigoje nuoširdžiai skanduodami „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ sudegino žiemos simbolį Morę.
Auklėtoja Ingrida Taraškė
Trispalviai skanumynai vaikams
Vasario mėnesio pradžioje „Drugelių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai ir tėveliai dalyvavo respublikinėje nuotraukų parodoje „Trispalviai skanumynai vaikams“, kurią organizavo Šiaulių lopšelis-darželis „Žiburėlis“. Darželyje ir šeimose gaminti geltonos, žalios ir raudonos spalvos skanėstai, taip minit Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, skatinat didžiuotis šalies simbolika. Tiek priešmokyklinukai, tiek mažesnieji jų draugai ne tik savarankiškai pasigamino skanėstus, bet juos ragavo, dekoravo, aptarė patiekalų skonius ir spalvas. Skanumynams sugalvojo pavadinimus. Dėkojame Emilio mamytei Laurai, Kristupo mamytei Rasai, Jokūbo mamytei Silvijai ir Vėjo mamytei Viktorijai už spalvotų sumanymų įgyvendinimą namuose!
Vyresnioji priešmokyklinio ugdymo pedagogė Gintarė Tautkienė
„Maišelis arbatžolėms laikyti“
Vasario 6 dieną „Ramuniukų“ ir „Drugelių“ grupių ugdytiniai kartu su auklėtojomis įsitraukė į Šiaulių r. Daugėlių lopšelio-darželio organizuojamą respublikinį ekologinį projektą „Maišelis arbatžolėms laikyti“. Bendradarbiaujant su ugdytinių tėveliais pasigaminti natūralių medžiagų maišeliai, į kuriuos patalpintos arbatžolės. Maišelius vyresnieji vaikai kūrybiškai dekoravo, padėjo dengti stalą, aptarė vaistingųjų augalų gydomąsias savybes.Vaikai pasitelkdami jusles, tyrinėjo kvapus, stebėjo paveikslėlius ant maišelių, diskutavo, kaip atrodė dar žaliuojančios arbatžolės, kokias žoleles jie buvo matę, iš kokių pagamintą ragavo arbatą. Gėrė arbatą pasigardindami medumi ir svarstydami, kad geriausia rinktis sveiką šiltą arbatžolių gėrimą, kuris ypatingai tinka šaltuoju metų laiku.
Vyresnioji auklėtoja Irmina Burneckienė






































































