Mūsų mylimas
darželis!
darželis!
Naujienos
Projektas „Maistas, mankšta ir gamta – visų puiki sveikata“
Balandžio 16 d. „Pelėdžiukų“ ir „Ramuniukų“ grupės pradėjo vieningą sveikatinimo projektą „Maistas, mankšta ir gamta-visų puiki sveikata“. Projekto veiklos buvo tęsiamos porą savaičių. Įprastos rytinės mankštos iš salės persikėlė į kiemą, įprastas kiemo futbolas buvo žaidžiamas netradiciškai – atsisėdus salėje į bendrą ratą ir kojomis iš vietos spiriant kamuolius – milžinus. Ugdytiniai piešė flomasterius valdydami juos kojų pirštais. Prisimintos žmogaus kūno dalys, įdomūs faktai apie raumenis ir kokio maisto reikia visam kūnui, kad būtų kuo stipresnis. Atlikti pūtimo pratimai su ilgais gėrimo šiaudeliais kvėpavimo lavinimui. Vaikai lankėsi pačių pasigamintame „duše“, kad „nusiplautų“ neigiamas emocijas. „Dušas“ tapo nusiraminimo/geros nuotaikos vieta grupėse. Kieme bendriems grupių žaidimams įrengta „Sumani žaidimų pašto dėžutė“, kurioje vaikai radę priminimą – žaidimo pavadinimą smagiai jį sužaisdavo.
Vyresnioji auklėtoja Irmina Burneckienė
Projektinė savaitė „Drugelių“ grupėje
Balandžio 23-27 d. „Drugelių“ grupėje organizuota projektinė savaitė „Daug rankelių, daug darbelių“. Pasinaudojant informacinėmis technologijomis, knygomis, plakatais susipažinome su įvairių specialybių atstovais. Įtvirtinant žinias, apsilankėme ne tik mūsų įstaigos virtuvėje, direktorės bei direktorės pavaduotojos ugdymui kabinetuose, bet ir vykome pas Šiaulių r. savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Gruzdžių ugniagesių komandą, ten Gabrieliaus tėvelis Aidas mums pademonstravo specialią aprangą, „pasislėpusias“ kopėčias, įjungė garsinį ir šviesos signalą. Norintieji galėjo atsisėsti už vairo, pasimatuoti šalmą, apžiūrėti sudėtus prietaisus. Vėliau užsukome ir į „Agnės grožio studiją“, kur dirba Adrijaus mamytė Agnė.
Auklėtoja Ingrida Taraškė
PAMINĖTA PASAULINĖ KNYGOS DIENA
Balandžio 23 d. priešmokyklinukai apsilankė Gruzdžių A. Griciaus bibliotekoje ir kūrybingai paminėjo Pasaulinę knygos dieną! Su personažais – gražuole Pasekta pasaka ir pikčiurna Nepasekta pasaka vaikai klausėsi įgarsintos pasakos, komandose svarstė savo mintis apie kitokią, įsivaizduojamą pasakos pabaigą, improvizavo, prisiminė įvairių pasakų veikėjus, imitavo jų būdo bruožus, elgesį, ieškojo mėgstamo personažo knygų puslapiuose. Pasirinkdami patinkančius apdarus, knygų mylėtojai vaidino, šoko, skaitė vieni kitiems, susipažino su įvairių rūšių vaikiškais žurnaliukais, aiškinosi apie knygų rūšių gausybę, atliko kūrybiškų, sumanumo reikalaujančių užduočių. Pažadėta, jog visada – vaikų draugas bus knyga! Po ilgų derybų pralinksminus Nepasektą pasaką, draugiškai pasmaližiauta skanėstais. Dėkojame bibliotekos darbuotojoms Jurgitai ir Daliai už smagią ir įdomią veiklą!
Vyresnioji priešmokyklinio ugdymo pedagogė Gintarė Tautkienė
NETRADICINIO MOKYMOSI DIENA RAUDĖNUOSE
Balandžio 20 dieną Raudėnuose, Šiaulių rajone vyko jau 18-oji respublikinė Jurginių šventė, bei netradicinio mokymosi diena-įvairių dalykų pamokos netradicinėse edukacinėse erdvėse. Mokykloje daugiafunciniame centre vyko Šiaulių r. vaikų ir jaunimo-liaudies kūrybos atlikėjų šventė-konkursas „Jurja“. Į šį konkursą vyko ir mūsų lopšelio-darželio ugdytinė Luknė Klapatauskaitė, kurią paruošė vyresnioji meninio ugdymo mokytoja V. Šulnienė. Ji kaip pasakojamosios tautosakos dalyvė prisistatė ir pasakojo padavimą „Kaip atsirado Gruzdžiai“ ir sakmę „Gužo kilmė“ šiaurės vakarų aukštaičių tarme (gruzdietiškai). Dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis. Luknei atiteko laureatės diplomas kaip geriausiai pasakotojai 3-7 metų amžiaus grupėje. Išsiskirstė visi patyrę gerų įspūdžių, nemažai pamatę ir sužinoję.
Vyresnioji meninio ugdymo mokytoja Vida Šulnienė
„Zuikučiai“ pramogauja su tėveliais
Balandžio 17 d. popietę „Zuikučių“ grupės vaikučiai kartu su tėveliais ir kitais savo šeimos nariais susirinko į sportinę pramogą. Iš pradžių vaikučiai pakvietė visus pasimankštinti: laikrodukas tiksėjo, malkas pjovė, daržoves ruošė, rankytės ir kojytės mankštinosi. Paskui prasidėjo linksmos estafetės: rideno kamuolį, dėliojo ir rinko kėglius, nešė lazdą, tėveliai nešė vaikus koja ant kojos, mėtė kamuoliukus. Pramogą užbaigė judrus žaidimas „Paukšteliai į lizdelius“. Visi šauniai sportavo, patyrė gerų emocijų!
Auklėtoja Regina Kurganovienė
Žaidžiu aš, mama ir tėtis
Balandžio 16 d. popietę „Drugelių“ grupės vaikučiai ir tėveliai smagiai sportavo pramogoje „Žaidžiu aš, mama ir tėtis“. Džiugu, jog tėveliai labai entuziastingai palaikė idėją kartu su vaikais linksmai praleisti laiką. Apšilę visi išbandė savo jėgas estafetėse „Kas greičiau?“, žaidė „Šluotų ritulį“, atsargiai nešė šaukšte kamuoliuką. Žinoma, pralaimėjusių nebuvo! Visi atkakliai ieškojo draugo žaisdami žaidimą „Šuoliukai poroje“. Atrakcijų vaikams sukėlė mamų ir tėčių lenktynės, kas greičiau pripūs ir susprogdins balioną. Visi skirstėsi pilni įspūdžių, gerų emocijų ir žinoma, suvokdami, kad sportuoti smagu ir naudinga!
Vyresnioji auklėtoja Genutė Kilienė
„Ramuniukai“ pramogauja drauge su tėveliais
Balandžio 12 dienos popietę „Ramuniukai“ pramogavo-sportavo su savo tėveliais. Tarp aktyviai sportuojančių šeimynų narių įsiterpė ir grupės ugdytinių broliai, sesės-nuo pačių mažiausių iki mokyklinukų. Žaidimas „Vaduok“ padėjo susirinkusiems apšilti. Linksmose estafetėse visi galėjo „pasitreniruoti“ artėjančiai bulvių sėjai, pažongliruoti tarytum cirke, atlikti „nuotaikų ridenimo“, kamuolių perdavimo, landžiojimo užduotis-pratimus. Mamos ir tėveliai prisiminė savo vaikystės žaidimą dalyvaudami estafetėje ,,Koja ant kojos“. Pramoga užbaigta žaidimu, atspindinčiu savaitės temą, profesiją „Siuvėjas“. Iš salės išeinančiųjų veiduose buvo matyti daug nuotaikingų šypsenų. Taip visi drauge paminėjo sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metį.
Vyresnioji auklėtoja Irmina Burneckienė
Sportuoju su mama
Balandžio 12 d. rytą „Boružiukų“ grupėje vyko sportinė pramoga „Sportuoju su mama“. Mažieji kartu su mamomis pašoko vaikišką zumbos šokį. Linksmai nusiteikę supo kamuoliukus ant parašiuto, rideno didelius kamuolius. Mamos ir vaikai išbandė rankos taiklumą mesdami kamuoliukus į lankus. Vaikai, padedant mamytėms, vaikščiojo „labirintu“. Kaip smagu sportuoti kartu!
Auklėtoja Vitalija Norkienė
SPORTINĖ PRAMOGA „SPORTUOSI SU ŠEIMA – BŪSI SVEIKAS VISADA!“
Balandžio 11 d. popietę, sportiškai pasipuošę ir energingai nusiteikę, priešmokyklinės grupės vaikai ir jų šeimos nariai lopšelio-darželio salėje dalyvavo sportinėje pramogoje „Sportuosi su šeima – būsi sveikas visada“, minėdami sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos 25-metį. Apšilę aerobinio Zumbos šokio ritmu, sportininkai aktyvumą pasitikrino įvarčius gaudydami „Amerikietiško“ futbolo mače. Žaidimuose su įvairiais kamuoliais vieni kitus stebino energingumu, greita reakcija ir gudrumu. O pramogautojų šoklumas, greitumas, ištvermė, vikrumas ir sumanumas pasitikrintas estafetinėse rungtyse. Gerų emocijų, juoko, triukšmo, draugiško palaikymo vieni kitiems netrūko! Už aktyvų sportavimą visi dalyviai apdovanoti medaliais ir gausiais plojimais „už draugystę“. Pažadėta sportuoti dažniau ir aktyviau, nes šeimos sportas jėga – be jo bus liūdna visada!
Vyresnioji priešmokyklinio ugdymo pedagogė Gintarė Tautkienė
PRIEŠMOKYKLINUKŲ SUSITIKIMAS SU BŪSIMA PIRMOS KLASĖS MOKYTOJA
Balandžio 11 d. ryte, šurmuliuodami priešmokyklinukai išsiruošė į Gruzdžių gimnaziją, kur jų laukė susitikimas su būsima pirmos klasės mokytoja. Mokykloje vaikus pasitiko ketvirtokai, kurie būsimiems pirmokėliams aprodė gimnazijos patalpas, klasę, pristatytas informacinis pranešimas, kuriame linksmai supažindinta su mokomaisiais dalykais, mokyklos erdvėmis, vadovu, parodyti įdomūs faktai apie gimnaziją. Susipažinus su mokytoja, pabendravus apie lūkesčius, norus, gebėjimus, susidraugavus su ketvirtokais, smagiai visi kartu mankštinosi, žaidė, piešė draugystės piešinius, kuriuos pristatė vieni kitiems. Ketvirtokai su priešmokyklinukais apsikeitė dovanėlėmis, ir, besiruošiančius į mokyklą vaikus didieji padrąsino, jog gimnazijoje laukia puikus laikas ir didelis žinių „kraitis“ ! Dėkojame mokytojai Ingridai Jasiškienei ir ketvirtokams už šiltą, įdomų ir motyvuotą priėmimą į būsimą pirmąją klasę!
Vyresnioji priešmokyklinio ugdymo pedagogė Gintarė Tautkienė














































































