STEAM VEIKLOS TĘSIASI

Sausio mėnesį lopšelio-darželio ugdytiniai intensyviai vykdė STEAM veiklas. „Drugelių“ grupės vaikai STEAM laboratorijoje, lauke ir grupėje atliko eksperimentus su sniegu ir ledu: spėliojo, kur greičiau ištirpsta sniegas ir ledas? Vaikai sniegą ir ledą dėjo ant skirtingų paviršių: balto, juodo popieriaus, folijos, barstė druska, pylė karštą ir šaltą vandenį, lenktyniavo, kas greičiau ir daugiau pasems ledo gabaliukų su šaukštu bei juos skaičiavo. Vaikų spėjimas, kad ledas ištirps užpylus karšto vandens, pasiteisino. Vėliau visi lauke dažė sniegą, džiaugėsi spalvomis ir žiemos suteiktomis dovanomis – sniegu ir ledu. Ar galima pasigaminti dirbtinį sniegą? Žinoma, kad taip! „Zuikučių“ grupės ugdytiniai pasigamino dirbtinį sniegą vos iš dviejų ingredientų: sodos ir plaukų kondicionieriaus. Vaikai patys minkė, lietė rankomis, o vyresnieji vaikai pastebėjo, jog jis netirpsta. O, kad būtų dar smagiau, pipetėmis lašindami acto lašelius, pagamino putojančius sniego senius. Jei nepalankus oras lauke lipdyti besmegenius, tai besmegeniai ateina į grupę! „Boružiukai“ ieškojo atsakymo į klausimą, iš ko padarytas sniegas? Parsinešę sniego į grupę lietė pirštukais, laikė delnuose, bet sniegas tirpo. Mažieji įsitikino, kad sniegas „padarytas“ iš vandens ir nors jis yra baltas, bet nešvarus. Jame yra žemės krislelių, akmenukų… Lauke vaikai spalvotais dažais spontaniškai kūrė piešinius, eksperimentavo, improvizavo, stebėjo kaip liejasi dažai. Labai įdomu ir netikėta! „Ramuniukai“ atliko eksperimentą „Ugnikalnio išsiveržimas“, kurį turėjo palyginti su stipriai užvaldžiusia pykčio emocija. Vaikai stebėjo, kaip aukštoje siauroje stiklinėje įpilta soda sąveikauja su actu, kaip pakyla putos ir išsilieja per stiklinės kraštus. Visi aptarė, kad panašiai nutinka, kai ima lietis mūsų jausmai, netinkami žodžiai ar net veiksmai. Kiekvienas draugams pristatė savo patirtį, ką jie jautė, kai buvo įniršę, įtūžę ir savo apibūdintą jausmą lygino su pasirinktu paveikslėliu. Priešmokyklinukai konstravo „Lego dangoraižius“. Iššūkis: ne tik pastatyti kuo aukštesnį dangoraižį, bet ir ant jo viršaus išlaikyti kiaušinį! Kodėl nepavyko iš pirmo karto vaikams? Išsiaiškinta – nebuvo statinio tvirto pamato. Tik po kelių bandymų tikslas pasiektas: dangoraižiai įvairūs, aukšti, įdomių konstrukcijų, sutvirtinimų, aukščiai išmatuoti, duomenys užfiksuoti. Išvada – visi dangoraižiai sukonstruoti tinkamai, kiaušiniai išlaikyti!