Mūsų mylimas
darželis!
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

PRIEŠMOKYKLINUKAI – TRADICIJŲ TĘSĖJAI

Antrąją advento savaitę priešmokyklinukai ruošėsi jaukiam ir gražiam vakarojimui su šeimos nariais. Iki vakaronės mažieji smalsuoliai domėjosi tradicijomis: aiškinosi, kaip atsiranda skanūs kūčiukai, kodėl jie kepami maži, kuo jie pagardinami, nes labai kvapnūs. Elėjos močiutė Loreta atsakė į vaikų klausimus, kartu su jais minkydama, pjaustydama, ragaudama, vertindama pagamintų mielinės tešlos kepinėlių skonį. Justo mamytė Aušra, vaikus supažindino su aguonų pieno gamybos procesu. Visi kartu šiuolaikiškai trynė aguonas, naudojosi trintuve, gamino aguonpienį, jį ragavo natūralų, vėliau pagardintą cukrumi. „Kūrybinėse dirbtuvėse“ vakarojančios mamos, beklausydamos Aušros Matjošaitienės floristinių patarimų, pynė adventinius vainikus, gamino kalėdines dekoracijas, kuriomis grožėjosi ne tik vaikai, bet ir namiškiai. Advento vakarojimas „Gražus ir jaukus šis vakaras“, subūrė pačius brangiausius ir artimiausius. Spragsint žvakių liepsnelėms, dainuotos dainos, mintos mįslės, prisiminti stebuklingi burtai, klausytasi raganiškos pamokančios pasakos, kurią vaidino Jokūbo mamytė Silvija, Miglės mamytė Laura, Arono mamytė Aušra ir Urtės mamytė Rasa. Gražūs žodžiai vieni kitiems, šypsenos, vaikų linkėjimai, šiaudiniais žaislais papuošta eglutė džiugino visus: tiek mažus, tiek didelius. Šventiškai ir tradiciniais advento valgiais padengtas stalas pratęsė jaukų pabendravimą vienų su kitais, pripildė širdis šilumos, gėrio ir nuostabaus ramaus laukimo… Nuoširdžiai dėkojame vakaronės svečiams ir visiems dalyviams už šiltą pasibuvimą kartu!

Vyresnioji priešmokyklinio ugdymo pedagogė Gintarė Tautkienė