Mūsų mylimas
darželis!
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Loading ... Loading ...

ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS „MES – GAMTAI, GAMTA – MUMS“

Gegužės-spalio mėnesiais lopšelyje-darželyje vykdytas aplinkosauginio švietimo ir ugdymo projektas „Mes – gamtai, gamta – mums“. Projekto tikslas – formuoti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų aplinkosauginį sąmoningumą bei gamtamokslinę patirtį, skatinant aktyvią patirtinę veiklą. Projektinė veikla – viena iš veiksmingiausių vaikų ugdymo būdų, skatinančių patį vaiką būti aktyviu, iniciatyviu veiklos dalyviu. Edukacinių valandėlių „Mes saugome gamtą“, „Žaliasis tyrinėtojas“ metu vaikai plėtojo žinias ir gebėjimus apie atliekų rūšiavimą, gamtos išteklių saugojimą, praktiškai pritaikė tai ko išmoko, pažadėjo pamokyti ir tėvelius. Formuojant nuostatas veikti gamtos labui, diegiant įgūdžius saugoti gamtą, kurti gražią aplinką, dviejų grupių ugdytiniai apsilankė VU Šiaulių akademijos botanikos sode ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Džiuginantį sodą kuriu pats“. Vaikai stebėjosi botanikos sodo dydžiu, augalų gausa, akmenų ir spalvų kompozicijomis bei įvairove, susipažino su augalų dauginimo būdais, aplinkos gražinimui patys pasisodino augalą. Įgyvendinę aplinkos švarinimo „Švarioje aplinkoje saugu ir gera“ veiklas lopšelio-darželio ugdytiniai žino, kad tik švarioje ir saugioje aplinkoje jie gali užaugti sveiki ir laimingi. Akcijos „Darželis tarp gėlių“ metu vaikai drauge su tėveliai planavo, kaip galima puošti darželio aplinką, daigino daigelius, juos prižiūrėjo, puoselėjo ir užaugintais sodinukais puošė įstaigos aplinką, mėgavosi įvairiaspalviais žiedais. Manome, kad įgyvendinę projektą prisidėjome prie jaunosios kartos atsakomybės už savo aplinkos švarinimą ir tvarką puoselėjimo, gebėjimo tinkamai rūšiuoti atliekas ugdymo, požiūrio į gamtos išteklius formavimo. Projektą finansavo Šiaulių rajono savivaldybės administracija.