ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS „JUDĖK SMAGIAI“

2020 metų balandžio-lapkričio mėnesiais įstaigoje įgyvendintas projektas ,,Judėk smagiai”, kuris finansuotas iš Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos. Projektu siekta didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį. Vasarą organizuota estafečių spartakiada ,,Būk vikrus netinginiauk, su manim palenktyniauk“, kurioje dalyvavo 75 vaikai. Veikloje panaudota daug netradicinių priemonių, organizuota aktyvi, nuotaikinga, nuteikianti smagiai judėti veikla. Rugsėjo mėnesį lopšelio-darželio kieme organizuota sporto šventė ,,Greitutės ir greitučiai“, kurioje dalyvavo visų penkių lopšelio-darželio grupių ugdytiniai, pedagogai. Šventė pradėta linksma mankšta, vaikams padėjo ir šventę vedė Boružėlė ir Kiškis. Šventės dalyviai pasiskirstę į kiemelius atliko linksmas ir judrias veiklas. Šventės pabaigoje visi džiaugėsi ,,Burbulų fiesta“ ir drauge priėmė bendrą sprendimą, kad pagrindinis sveikatos šaltinis – judėjimas ir puiki nuotaika. Visą rugsėjį pasitelkiant informacines technologijas organizuotos mankštos Zumba ritmu. Pastebėta, kad veikla buvo labai patraukli vaikams, įtraukianti visus į šokį, net ir pačius nedrąsiausius. Du kartus organizuotos išvykos į Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centrą, kuriose dalyvavo dviejų grupių ugdytiniai: 32 priešmokyklinio amžiaus vaikai bei 8 ikimokyklinukai. Centre ugdytiniai susipažino su įvairiomis sporto šakomis, jas atstovaujančiais sportininkais, diskutavo apie pastangas reikalingas pasiekti sportinių aukštumą, išbandė įvairias sporto priemones ir veiklą su jomis. Mažieji ištvermingumą stiprino bėgimo varžybose, vikrumą išbandė estafetinėse rungtyse, šuoliavo per kliūtis, šoko į tolį ir į aukštį, organizavosi atsipalaidavimą ant minkštų pagrindų, ,,pasimatavo“ gimnastikos virves. Centro dydis, netradicinė aplinka, pirmą kartą išbandytos sportinės priemonės vaikus skatino aktyviai judėti, bendradarbiauti su draugais, padėti vienas kitam įvairiose veiklose, ugdė nuostatas aktyviai fizinei veiklai. Dėl  koronaviruso pandenijos bei karantininio laikotarpio nepavyko organizuoti išvykų į Šiaulių plaukimo centrą ,,Delfinas“. Pasirinkta saugi edukacinė veikla ,,Judesio pievelė“ Šiaulių jaunųjų gamtininkų centre. Nuotaikingoje judėjimo programoje gamtoje su dideliu parašiutu ir kitomis sportinėmis priemonėmis ugdytiniai mokėsi judėti kitaip, pasisėmė daug teigiamų emocijų. Pasinaudojus projekto lėšomis įsigyti 5 krepšinio kamuoliai. Apibendrinus ir įvertinus organizuotas veiklas, mokytojų tarybos nariai vienbalsiai pritarė, kad projekto tikslas pasiektas, išsikelti uždaviniai įgyvendinti.