Mūsų mylimas
darželis!
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

„GERAS EMOCIJAS KAUPIU“

Antrąjį mokslo metų pusmetį „Ramuniukų“ grupėje tęsiamas projektas „Geras emocijas kaupiu“. Naudojame priemones: „Taikos kilimą“ – tai švelnus kilimėlis, tinka susipykusiems vaikams nusiraminti ir savarankiškai ieškoti sutarimo. Duše mes rūpinamės kūno švara, o kodėl nenuplovus negerų jausmų? Pažaidę pagaminta priemone „Jausmų dušas“ vaikai tampa kaip mat linksmesni. Atlikome juoko jogą ir įsitikinome, kad juokas užkrečia visus aplink. Gerai nuotaikai žaidžiami emocingi žaidimai, kaip vienas jų – „Spraginti kukurūzai“. Įstaigoje turime įrengtą erdvę, kurioje ugdytiniai gali mėgautis „Šviesų terapija“. Daugiau šviesos – daugiau teigiamų minčių. Atsipalaidavimui galima ne tik piešti mandalas, bet ir jas dėlioti ir tai duoda dvigubos naudos vaikams – nusiraminimo ir jų smulkiosios motorikos lavinimo. Impulsyvų pyktį ištrypiame ant „Pykčio kelmiukų“ arba suvaldome pratimu „Nuodingos mintys“. Trumpam pamirštamas konfliktas ir visi vardina gerąsias draugo savybes, kurios užrašomos. Taip nutolinama įtampa ir parodoma, kad draugas turi daugiau gerų savybių nei jo blogas poelgis.  „Ramuniukų“ grupės auklėtojos kovo pradžioje Vilniuje vykusiame Respublikiniame ikimokyklinio ugdymo pedagogų forume pateikė pranešimą „Geras emocijas kaupiu“. Taip pasidalino gerąja darbo patirtimi vykdant minėtą projektą.

Vyresnioji auklėtoja Irmina Burneckienė