Mūsų mylimas
darželis!
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Loading ... Loading ...

ATRADĖJAI MES MAŽI

Kiekviena diena ugdytiniams suteikia galimybę realizuoti save kūrybinėje erdvėje, kurioje tyrinėja, ieško, atranda, susipažįsta, kuria. Balandžio  mėnesį „Boružiukų“ grupės vaikai piešė kitaip. Supylę pieną į lėkštę, pipete lėtai, po truputį lašino skystus dažus. Stebėjo kaip liejasi spalvos. Didesniam efektui gauti pasitelkė šiaudelį. Piešė maišydami spalvas lengvai braukdami pieno paviršiumi. O lauko erdvėje rado vynuoginę sraigę. Ją stebėdami bandė savo kantrybę – laukė kada sraigė išlįs iš kiauto. Sulaukė tik kantriausi, suskaičiavo net sraigės ragiukus. „Zuikučių“ grupės vaikai tyrinėdami pavasarines gėles atliko eksperimentą su pienėmis. Lauko aikštelėje suradę pienių, jų kotelius plėšė į juosteles. Sudėję į vandenį vaikai pamatė, kaip pienių juostelės susisuko į aštuonkojus! „Drugelių“ grupės ugdytiniai atliko eksperimentą: kada skęsta ir plūduriuoja kiaušinis? Išsakę savo spėjimus, įsitikino, kad vandenyje, kuris buvo labai sūrus, kiaušinis plūduriuoja, o paprastame vandenyje – skęsta. Išbandė kiaušinių dažymą natūraliomis ir sintetinėmis priemonėmis. „Ramuniukų“ grupės vaikai ne tik rideno margučius, bet ir tyrinėjo juos. Naudojo grupėje turimas ir pačių gamintas svarstykles. Kiekvienas svėrė savo margutį ir pasirinktą grupėje daiktą, kurį lygino su sveriamu margučiu. Tyrinėdami pildė lentelę ir piešė joje daiktus, kurių svorius lygino: kas sveria mažiau, kas daugiau už margutį. Rado ir lygiai tokio pat svorio daiktų. Veiklos „Spalvotų pupelių diagrama“ metu vaikai pagal skirtingas spalvotas juosteles dėliojo spalvotas pupeles, skaičiavo jas, mokėsi skaityti diagramas, jas pristatinėjo draugams. Priešmokyklinukai domėjosi kokias veiklas galima sugalvoti su šviečiančiomis lazdelėmis. Ieškojo ne tik atsakymų, bet ir būdų – ko reikia, kad lazdelės šviestų. STEAM laboratorijos erdvėje, vaikai priėmė sprendimą, kaip galima „sukurti tamsą“. Bandymų buvo įvairių: slėptis po stalu, pasirinktą erdvę bandyti uždengti delnais, slėptis po parašiutu, užtamsinti langus. O kiek spalvotų raštų ir formų išgauta sukimo, metimo, lankstymo būdu! Buvo ir komponuotos įvairios figūros, kuriose derintos spalvos, sukurtos netradicinės figūros.