Mūsų mylimas
darželis!
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

STEAM VEIKLOS

STEAM veikla vaikams yra labai patraukli. Vaikams taikomos paprastos, nesudėtingos veiklos bet siūlomos įtraukiančios, sudominančios, tyrinėjimą skatinančios priemonės. Spalio mėnesį mažieji „Boružiukų“ grupės inžinieriai konstravo traukinį, kuriuo visi draugiškai keliavo po gimtą šalį. „Zuikučių“ grupės vaikai stebėjo ar pagamintas laivelis iš obuolių nuskęsta, ar plaukia. Vaikai taip pat tyrinėjo lapus, klijavo ant molberto, kūrė rudens vitražus, pūtė lapus šiaudelio pagalba, imituodami vėją. „Drugelių“ grupės ugdytiniai išsiaiškino, kad citrinų sultys geriausiai apsaugo obuolį nuo oksidacijos. Tai sužinojo į skirtingus maišelius įpylę acto, pieno, citrinų sulčių, vandens, įdėję į kiekvieną maišelį po obuolio skiltelę. „Ramuniukai“ mokėsi draugystės paslapčių inscenizuodami pirštukų pasaką apie draugystę. Kad galėtų pasaką inscenizuoti kelis kartus, jos personažus vaikai piešė ant guminių pirštinių pirštukų. O greiti ar lėti tie ežiai? Šį klausimą penkiamečiai išsprendė smagia STEAM veikla. Iš antrinių žaliavų ir plastilino pasigamino ežių, parinko jiems gamtos gėrybių nešulių ir organizavo ežių lenktynes. Pasirodo, ežiai gali būti gana greiti! Priešmokyklinukai aiškinosi, jog lauke dienos trumpėja, anksti temsta, todėl vis daugiau reikia šviesos. Vaikai susipažino su „spiralės “ sąvoka, jas susuko ir patys pasigamino spiralinius šviestuvėlius. O ko reikia, kad šviestuvas šviestų? Žinoma, LED diodų lempučių ir baterijų. Taisyklingai sujungus lemputes su baterija, šviestuvai puikiai šviečia! Priešmokyklinukai taip pat „kepė mėnulį“! O kaip reikia išsikepti tą dangaus kūną? Vaikai naudojo šaldytą tešlą, įvairias geometrines formeles, miltus. Minkė, lipdė, su liniuotėmis išmatavo iškočiotos tešlos gabaliukus, lygino draugų rezultatus, įtvirtino dydžių sąvokas. O kiek dar „skanių“ geometrinių formų prikepta ir išragauta! Ir ovalas, ir kvadratas, ir apskritimas, ir trikampis, ir… Mėnulį išsikepti tikrai pavyko!