Mūsų mylimas
darželis!
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

STEAM SAVAITĖ „TYRINĖJU, ATRANDU“

Gegužės 10-14 d. lopšelio-darželio grupių erdvės virto STEAM veiklų laboratorijomis su gausybe priemonių ir idėjų. Kiekvienos idėjos įgyvendinimui buvo skirta atskira diena. Pirmadienis – „Apvali, greita dienelė“, skirta riedančių ir judėjimo pagreitį įgyjančių priemonių tyrinėjimui, išradinėjimui. Tad organizuotos mašinų gamybos dirbtuvės, išnaudotos lauko erdvės eksperimentavimui. „Gamtos tyrinėjimo dienelės“ didžioji dalis buvo praleista lauke, siekta susipažinti, tyrinėti ir sužinoti, kas auga, ko galima atrasti lopšelio-darželio kiemelyje. Vaikai ieškojo judančio gyvio, jį apgyvendino, stebėjo, tyrinėjo jį, rūpinosi juo. Visos grupės susipažįstant su kiemelio augalais gamino kompozicijas parodai „Iš darželio kiemo“. Šią dieną vaikai pagal savo grupės simbolio trafaretus ieškojo gražiausio atvaizdo, bei atliko matematines užduotis lauke. Inžinerijos dieną „Tiltų tiltai“ vaikai, tapę inžinieriais, sukonstravo ne vieną tiltą savo žaidimams, bei išbandė konstrukcijų tvirtumą: mašinėlėmis, žaisliniais drambliais, knygomis ir kuom tik sugalvojo. Atliekų rūšiavimo dieną vaikai ugdė ekologinį sąmoningumą mokantis teisingai rūšiuoti atliekas, domėjosi gamtosauginėmis problemomis. Vyresniosios grupės atliko eksperimentus „Stiklo, plastiko, popieriaus“ temomis. „ZOO parkai“ – penktadienio STEAM žaidimai, panaudojant įvairius žaislinius gyvūnus ir juos apgyvendinant kūrybiškai įrengtuose parkuose: su takais, aptvarais, augalais. Štai tokią įvairių patirčių gausą nešė ši kūrybinė savaitė kiekvienam, ir mažam ir vyresniam ugdytiniui.