Mūsų mylimas
darželis!
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...

ĮDOMIOSIOS STEAM VEIKLOS

Spalio mėnesį vykdydami STEAM veiklas „Ramuniukai“ iš surinktų lopšelio-darželio teritorijoje lapų dėliojo ,,Lapuosenas“. Berniukai gamino trumpo kirpimo šukuosenas, mergaitės rinkosi ilgus plaukus į kuriuos įsegė lapų spalvotus segtukus. Vaikai miklino rankytes, kūrybiškai atliko darbelius bei susipažino su medžiais, kurie auga darželyje. Dar bandė marginti lapus, kaip tai daro ruduo. Lapus vaikai ėmė ne tikrus, o gaminosi iš kavos filtrų popieriaus. Kitos priemonės: tik flomasteriai ir vanduo. Bet kaip sumaniai pamarginę purkštuvais purkšdami vandenį ugdytiniai stebėjo ir stebėjosi nenuspėjamai besiliejančiomis spalvomis.
„Drugelių“ grupės vaikai atliko bandymą su svogūnu, morka ir burokėliu. Supjaustę daržoves, vaikai jas užpylė vandeniu ir stebėjo, kuri daržovė jį nudažys. Išsiaiškinę, jog burokėlis ne tik nudažo vandenį, bet ir rankas, piešė piešinius su gamtos sukurtais dažais.
„Pelėdžiukai“ tyrinėjo lapo sandarą pro padidinimo stiklą, žiūrinėjo, kokios yra lapo gyslos, svarstė, kam jos reikalingos ir ieškojo kitų radinių, kurie galbūt yra ant lapo. Ir visų nustebimui rado, vaikai nusprendė, kad tai šliužas. Tyrinėtojai pabandė „nurengti“ lapą, panaudodami likusias gyslas sukurti meninį darbelį. Nebandyta veikla – linkėjimas rudeniui: piešimas kažko gražaus rudeniui ant iš lauko parsineštų lapų. Naujos patirtys, kad flomasterio spalvos ant geltono lapo pakeičia spalvą. Ryte laukė staigmena – susilankstę linkėjimai, tačiau dauguma priešmokyklinukų jau žinojo, kad lapai nuo šilumos susilanksto ir susitraukia.